شاخص بورس هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد هزار واحدی روبرو شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۲۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴هزار و ۴۸میلیارد تومان در بیش از ۳۹۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد هزار و ۷۸واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۱۵هزار و ۳۸۷واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت تهران شد و در مقابل شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ملی صنایع مس ایران و بانک ملت با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۸۶۱میلیون ورقه به‌ارزش ۴هزار و ۸۱۴میلیارد تومان در ۳۹۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۵واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۸۳۸واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بهمن دیزل و تجلی توسعه معادن و فلزات شد و در مقابل شرکت‌های داورسازی دانا، گروه سرمایه‌گذری میراث فرهنگی و بیمه اتکایی ایرانیان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)