شاخص بورس 11هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ‌۱۱هزار واحدی روبه‌رو شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۱میلیارد و ۲۴۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۷۹۳ میلیارد تومان در بیش از ۵۹۷ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۱هزار و ۱۱۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۵۳هزار و ۳۷۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو و گروه مپنا شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی پارس و پتروشیمی پردیس با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۶۸۸میلیون ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۴۳میلیارد تومان در ۳۶۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۹۰واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۱هزار و ۳۹۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادارت، فولاد هرمزگان جنوب و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های آهن و فولاد غدیر ایرانیان، داروسازی دانا و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)