شاخص بورس 2 هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۲ هزار واحدی روبرو شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۳۶۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۴۲۵میلیارد تومان در بیش از ۳۹۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۰۱۱واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۱۸هزار و ۲۸۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ایران خودرو، بانک صادارت و بانک تجارت شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی شازند با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۲۱۳میلیون ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۶۷۲میلیارد تومان در ۲۵۹هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۰واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۹۱۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی تولید نیروی برق دماوند، بیمه دی و توسعه مسیر برق گیلان شد و در مقابل شرکت‌های مجتمع جهان فولاد سیرجان، نفت ایرانول و گروه توسعه مالی مهر آیندگان بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)