شاخص بورس 5 هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۵ هزار واحدی روبرو شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۷۳۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۳۹۵میلیارد تومان در بیش از ۴۳۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵هزار و ۳۲۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۲هزار و ۳۱۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های بانک تجارت، بانک صادرات ایران و ایران خودرو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۲۰۸میلیون ورقه به‌ارزش ۲۳هزار و ۶۴۷میلیارد تومان در ۲۶۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱هزار و ۴۱۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی آهن و فولاد غدیر ایرانیان، پلیمر آریا ساسول و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های زغال سنگ پرورده طبس، بهمن دیزل و پخش البرز بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)