شاخص بورس 731 واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۷۳۱ واحدی روبرو شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۵۹۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۸۴۹میلیارد تومان در بیش از ۴۲۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۷۳۱واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۱هزار و ۹۷۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی نوری، پتروشیمی پردیس و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، گروه مپنا و بانک ملت با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۲۲۷میلیون ورقه به‌ارزش ۱۹هزار و ۴۸۱میلیارد تومان در ۷۷۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۸۴واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۱هزار و ۲۱۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و داروسازی دانا شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، تولید برق عسلویه مپنا و توسعه مسیر برق گیلان بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)