صادرات نفت روسیه به آسیا 2 برابر شد

حدود ۷۱.۷میلیون بشکه نفت خام روسیه در ماه گذشته میلادی به آسیا صادر شده که بیش‌از دوبرابر مقدار صادرات به این قاره قبل از آغاز حمله روسیه به اوکراین بوده است.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، اطلاعات شرکت تحقیقاتی کپلر در سنگاپور نشان می‌دهد کشورهای آسیایی در آوریل سال جاری میلادی برای اولین‌بار از اروپا پیشی گرفته و بزرگ‌ترین واردکنندگان نفت روسیه بوده‌اند.

حدود ۷۱٫۷ میلیون بشکه نفت خام روسیه در ماه گذشته میلادی به آسیا صادر شده که بیش‌از دو برابر مقدار صادرات به این قاره قبل از آغاز حمله روسیه به اوکراین بوده است. تحریم‌های غربی و تهدید تحریم نفت روسیه باعث شده است مسکو محموله‌های خود را به‌سمت آسیا تغییر مسیر دهد.

جین ژی، یکی از تحلیلگران ارشد نفتی در مؤسسه کپلر گفت: «اکثر خریداران علاقه‌مند نفت روسیه در آسیا بیشتر دلایل اقتصادی برای این اقدام دارند و هیچ موضع سیاسی نگرفته‌اند».

احتمال توافق اعضای اتحادیه اروپا برای تحریم نفت خام روسیهائتلاف اوپک احتمالاً افزایش تولید نفت را در ماه ژوئیه ادامه می‌دهد

بیشتر نفت روسیه به هند و چین صادر شده است. روسیه اخیراً نفت خود را با ۲۵ درصد تخفیف ارائه می‌دهد که باعث شده است هند و چین محتاطانه از این شرایط استفاده کنند و حجم بالایی از نفت روسیه را در هفته‌های اخیر خریداری کنند.

نفت روسیه از طریق دریا به آسیا صادر می‌شود، بنابراین افزایش حجم تجارت روسیه و آسیا ۴۵ تا ۶۰ میلیون بشکه انتقال نفت از طریق دریا را در آینده نزدیک افزایش می‌دهد. اطلاعات کپلر نشان می‌دهد از ۲۶ ماه مه، حدود ۵۷ میلیون بشکه نفت خام اورال روسیه و ۷٫۳ میلیون بشکه از نفت خام اسپوی خاور دور این کشور روی دریا بوده است، این رقم در اواخر فوریه برابر با ۱۹ میلیون بشکه نفت اورال و ۵٫۷ میلیون بشکه نفت اسپو بود.

انتهای پیام/۹۲+

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)