طرح جهش تولید کشت دیم در کشور آغاز شد

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بزرگترین طرح ملی کشور در مشارکت با مردم برای بخش جهش تولید محصولات دیم آغاز شد گفت: در این طرح کشاورزان تسهیلاتی نظیر توسعه سطح بیمه ، تسهیلات مالی ارزان قیمت و کمک های بلاعوض در یافت می‌کنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه شصت و دومین جلسه ستاد ملی طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور، اظهار داشت: این طرح از دو سال قبل با مشارکت ستاد اجرای امام آغاز شده است و اکنون در حال توسعه کشت دیم به صورت دیم زارها در کشور هستیم.

وی افزود: دیم زارها در دنیا پایه تولید هستند و بیشتر غذا از این محل تولید می‌شود که در گذشته اما این مهم در کشور مورد غفلت قرار گرفته بود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: دیمزار ها ارزش ویژه ای برای کشور دارند که می‌توانند به تولید ملی و بهبود وضعیت کشاورزان و به امنیت غذایی کشور کمک می کند.

وی تصریح کرد: طرح جهش تولید کشت دیم در کشور به عنوانی طرحی ملی مورد توجه است و سطح تولید دیمزار های کشور را به ۵٫۲ میلیون هکتار خواد رسید که منافع زیادی برای کشور دارد.

۱۹۸ هزار تن بذور انواع محصولات کشاورزی توزیع شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بزرگترین طرح ملی کشور در مشارکت با مردم خواهد بود که تولید زیادی برای کشور ایجاد می کند که

توسعه سطح بیمه ای، تسهیلات ارزان قیمت و کمک های بلاعوضی در اختیار کشاورزان دیم کار قرار می‌گیرد.

ساداتی نژاد گفت: توافق شده برای دانش بنیان کردن کشت دیم از ظرفیت‌های فناوری و تحقیقات برای تولید بذر های مناسب در دستور کار قرار گیرد؛ این طرح ارزش زیادی نیز برای تولید علوفه در کشور و در نهایت تولید گوشت قرمز دارد.

وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به سوال خبرگزاری تسنیم گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد تولیدات غلات کشور به صورت دیم است که اگر بتوانیم سطح تولید را به ۲ میلیون تن در هکتار( متوسط تولید دنیا) در این طرح برسانیم که اتفاق بزرگی را برای کشور رقم خواهد زد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)