اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

عقب نشینی آمریکا از تحریم بانکی روسیه

وزارت خزانه‌داری آمریکا یک مجوز کلی صادر کرد که بر اساس آن، تراکنش‌های بانکی "مرتبط با انرژی" با بانک‌های تحریم‌شده روسیه تا ماه دسامبر آزاد شد. مجوز قبلی قرار بود در ۲۴ ژوئن به پایان برسد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، وزارت خزانه‌داری آمریکا یک مجوز کلی صادر کرد که بر اساس آن، تراکنش‌های بانکی "مرتبط با انرژی" با بانک‌های تحریم‌شده روسیه تا ماه دسامبر آزاد شد. مجوز قبلی قرار بود در ۲۴ ژوئن به پایان برسد.

طبق سند منتشر شده در وب سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا، تبادلات بانکی صورت گرفته با بانک‌های Vnesheconombank، Otkritie، Sovcombank، Sberbank، VTB، Alfa-Bank و بانک مرکزی روسیه مجاز خواهد بود.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: از نظر این مجوز عمومی، اصطلاح «مرتبط با انرژی» به معنای استخراج، تولید، پالایش، مایع‌سازی، تبدیل به گاز، تبدیل مجدد به گاز، تبدیل، غنی‌سازی، ساخت، حمل و نقل یا خرید نفت است.

بزرگترین بانک روسیه از دسترسی به سوئیفت محروم شدتوقف فعالیت بزرگترین بانک روسیه در اتریش

بر اساس این گزارش، مجوز دولت آمریکا شامل نفت خام، میعانات گازی، گاز طبیعی، فرآورده‌های نفتی، یا سایر محصولاتی می‌شود که قادر به تولید انرژی هستند.

بنا بر سند وزارت خزانه داری آمریکا، زغال‌سنگ، چوب یا محصولات کشاورزی مورد استفاده برای تولید سوخت‌های زیستی یا اورانیوم به هر شکل و همچنین توسعه، تولید، انتقال یا تبادل نیرو از طریق هر وسیله‌ای از جمله هسته‌ای، حرارتی، و منابع انرژی تجدید پذیر نیز شامل این مجوز می‌شود.

این در حالی است که واشنگتن تحریم‌های شدیدی را علیه بزرگترین بانک‌های روسیه اعمال کرده است و هر گونه دارایی را که در ارتباط با "نظام مالی آمریکا" باشد، توقیف کرده و آمریکایی‌ها را از تبادل با این بانک‌ها منع کرده است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)