قیمت بنزین در هلند به بالاترین رقم خود رسید

داده‌های رسمی نشان می دهد که قیمت سوخت در پمپ بنزین‌های هلند به بیشترین رقم خود در تاریخ این کشور رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس داده‌های گروه هلندی "مصرف کنندگان متحد"، قیمت سوخت در پمپ بنزین‌های این کشور به بیشترین رقم خود رسید که علت آن افزایش قیمت نفت اعلام شده است.

این داده ها همچنین نشان می‌دهد که در حال حاضر قیمت خرده فروشی یک لیتر بنزین در هلند ۲٫۵۰ یورو است و در پمپ بنزین‌ها به ۲٫۵۰۵ یورو نیز می‌رسد.

قیمت بنزین در مقایسه با قیمت ثبت شده در ۱۰ مارس ۰٫۲ سنت در هر لیتر افزایش یافت. قیمت گازوئیل نیز افزایش یافته است و به طور متوسط به ۲٫۲۲ یورو در هر لیتر رسیده است.

قیمت بنزین در آمریکا بازهم رکورد زدقیمت بنزین در آمریکا در دوره ریاست جمهوری بایدن ۲ برابر شد

بر اساس این گزارش، افزایش قیمت سوخت به افزایش قیمت نفت نسبت داده شده است، به طوری که قیمت نفت برنت در روز جمعه به ۱۲۲ دلار در هر بشکه رسید.

کارشناسان می گویند تصمیم اتحادیه اروپا برای توقف واردات نفت از روسیه تا پایان سال ۲۰۲۲ تأثیر قابل توجهی بر میزان پرداخت رانندگان هلندی در پمپ بنزین‌ها خواهد داشت.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بنزین در ماه‌های آینده باز هم افزایش خواهد یافت.

افزایش قیمت نفت، گاز و برق شرکت ها و مشتریان را در سراسر اروپا تحت تاثیر قرار داده است. بر اساس اداره آمار هلند (CBS)، تورم سالانه در این کشور در ماه می ۱۰٫۲ درصد بود که برای مقایسه در ماه قبل از آن ۱۱٫۲ درصد اعلام شده بود.

نرخ تورم در این کشور همچنان بالاست که علت آن افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی بوده است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)