قیمت جهانی نفت امروز 1401/03/16 |برنت 120 دلار و 75 سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱ دلار و ۳ سنت معادل ۰.۸۶ درصد افزایش به ۱۲۰ دلار و ۷۵ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت به دنبال بالا رفتن شدید قیمت نفت عربستان برای تحویل در ماه جولای بیش از ۲ دلار در اولین معاملات روز دوشنبه افزایش داشت که حاکی از کمبود عرضه در بازار حتی پس از توافق اوپک‌پلاس برای تسریع روند افزایش تولید طی ۲ ماه آینده است.

قیمت هر بشکه نفت بِرِنت دریای شمال با ۱ دلار و ۳ سنت معادل ۰٫۸۶ درصد افزایش به ۱۲۰ دلار و ۷۵ سنت رسید. نفت وِست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱ دلار و ۴ سنت، معادل ۰٫۸۷ درصد افزایش ۱۱۹ دلار و ۹۱ سنت معامله می‌شود.

تصمیم اوپک‌پلاس برای افزایش تولید نفت به‌منظور جبران نفت ممنوع شده روسیهتوافق اتحادیه اروپا برای معافیت چند کشور از ممنوعیت واردات نفت روسیه

عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عرب را به ۶ دلار و ۵۰ سنت بالاتر از متوسط شاخص عمان/دوبی رسانده است. نفت عربستان در ماه جاری ۴ دلار و ۴۰ سنت بالاتر از شاخص عمان/دوبی معامله می‌شود.

این اقدام عربستان علی‌رغم تصمیم هفته گذشته ائتلاف اوپک‌پلاس برای افزایش ۶۴۸ هزار بشکه‌ای تولید در ماه‌های ژوئیه و اوت صورت‌گرفته است. این ائتلاف ۵۰ درصد نفت بیشتری در این ۲ ماه تولید خواهد کرد.

اما این تصمیم اوپک‌پلاس برای افزایش بیشتر تولید نمی‌تواند پاسخگوی تقاضای جهانی باشد، چون بسیاری از کشورهای عضو این ائتلاف از جمله روسیه توانایی افزایش تولید خود را ندارند. این در حالی است که تقاضا برای نفت در آمریکا در بحبوحه فصل اوج رانندگی و همچنین در چین به دنبال برداشته شدن قرنطینه‌های کرونایی، رو به افزایش است.

انتهای پیام/۱۱۳/؛

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)