اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

قیمت جهانی نفت امروز 1401/03/24 |برنت 122 دلار و 45 سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۸ سنت معادل ۰.۱۵ درصد افزایش به ۱۲۲ دلار و ۴۵ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، کمبود جهانی عرضه نفت در بازار از نگرانی در مورد کاهش تقاضا در چین به‌دنبال افزایش موارد ابتلا به کرونا در پکن و همچنین افزایش نرخ بهره پیشی گرفته و قیمت نفت را بالا برده‌است.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۸ سنت معادل ۰٫۱۵ درصد افزایش به ۱۲۲ دلار و ۴۵ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱۵ سنت معادل ۰٫۱۲ درصد افزایش ۱۲۱ دلار و ۸ سنت معامله می‌شود.
اوپک و متحدانش توانایی پایبندی به تعهد خود برای افزایش بیشتر تولید را ندارند و باعث کمبود عرضه نفت در بازار شده‌اند. کمبود ظرفیت تولید در بسیاری از تولیدکنندگان عضو این ائتلاف، تحریم‌های روسیه و ناآرامی در لیبی تولید این گروه را پایین آورده‌است.

کاهش عرضه نفت عربستان به چیندنیا باید آماده قیمت بالاتر نفت شود

قیمت نفت از ابتدای سال جاری میلادی به‌خاطر حمله روسیه به اوکراین و افزایش نگرانی در مورد عرضه و همچنین افزایش تقاضا به‌دنبال بهبود از بحران کرونا و برداشته شدن قرنطینه‌ها افزایش یافته‌است. قیمت نفت خام برنت در ماه مارس به ۱۳۹ دلار در هر بشکه رسید، یعنی بالاترین رقم از ۲۰۰۸٫ هر دوی این شاخص‌های نفتی ۱ درصد طی هفته گذشته افزایش قیمت داشتند.
طبق گزارش انجمن اتومبیل آمریکا، متوسط قیمت بنزین در آمریکا در روز شنبه از ۵ دلار در هر گالن فراتر رفته است.
اوج دوباره کرونا در چین نگرانی در مورد قرنطینه‌های دوباره و کاهش تقاضا را افزایش داده‌است.
انتشار اطلاعات مربوط به تورم ۸٫۶ درصدی در آمریکا در روز جمعه و نگرانی در مورد افزایش نرخ بهره در این کشور بر قیمت نفت تاثیر گذاشته‌است.
سایر بازارهای مالی هم سقوط کرده‌اند. سرمایه‌گذاران نگرانند فدرال رزرو آمریکا سیاست‌های پولی خود را بیش‌از پیش سختگیرانه کند و باعث رکود شدید اقتصاد شود.
اقتصاددان‌ها در اروپا هم‌عقیده دارند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا راه درستی برای مهار تورم در این قاره نیست.
انتهای پیام/۲۹

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)