اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

قیمت جهانی نفت امروز 1401/03/25 |برنت 121 دلارو 10 سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۱۲۱ دلار و ۱۰ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت نفت در روز چهارشنبه به‌خاطر نگرانی در مورد تقاضای سوخت قبل‌از اجلاس فدرال رزرو آمریکا و احتمال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی این کشور جهت مبارزه با تورم کاهش یافت.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷ سنت معادل ۰٫۶ درصد کاهش به ۱۲۱ دلار و ۱۰ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۶ سنت معادل ۰٫۵ درصد کاهش ۱۱۸ دلار و ۸۷ سنت معامله می‌شود.

افزایش تورم باعث شده سرمایه‌گذاران و تاجران نفت منتظر یک اقدام بزرگ توسط فدرال‌رزرو آمریکا در این هفته باشند که می‌تواند بیشترین افزایش نرخ بهره آمریکا طی ۲۸ سال گذشته را رقم بزند.

در بخش تقاضا، شیوع دوباره کرونا در چین ترس است دور جدید قرنطینه‌ها را بالا برده‌است.

روسیه دومین تأمین‌کننده بزرگ نفت هند شدکاهش عرضه نفت عربستان به چین

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماهانه خود همچنان پیش‌بینی می‌کند تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری میلادی از سطح قبل‌از بحران کرونا فراتر رود. اما حمله روسیه به اوکراین و تحولات مرتبط با همه‌گیری کرونا می‌تواند خطری قابل‌توجه برای بهبود تقاضا باشد.

اوپک پیش‌بینی می‌کند روند رشد تقاضا در سال آینده میلادی کندتر شود، چون افزایش قیمت نفت تورم را بالاتر برده و اقتصاد دنیا را وارد رکود می‌کند.

کمبود عرضه می‌تواند تا حدی از قیمت نفت حمایت کند. کاهش صادرات لیبی در بحبوحه بحران سیاسی در این کشور عرضه نفت را محدودتر کرده‌است.

انتهای پیام/۳۳

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)