اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

قیمت جهانی نفت امروز 1401/03/28 |ریزش 6 دلاری قیمت نفت از ترس رکود اقتصاد دنیا

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶دلار و ۶۹سنت معادل ۵.۵۸درصد کاهش به ۱۱۳دلار و ۱۲سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، نگرانی در مورد کند شدن روند رشد اقتصاد دنیا و کاهش تقاضا برای انرژی به‌خاطر بالا رفتن نرخ بهره در بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا، قیمت نفت را حدود ۶ درصد در روز جمعه پایین آورد و به پایین‌ترین رقم طی ۴ هفته گذشته رساند.

به‌علاوه، ارزش دلار آمریکا به بالاترین سطح از دسامبر ۲۰۰۲ رسیده و خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶ دلار و ۶۹ سنت معادل ۵٫۵۸ درصد کاهش به ۱۱۳ دلار و ۱۲ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۸ دلار و ۳ سنت معادل ۶٫۸۳ درصد کاهش، ۱۰۹ دلار و ۵۶ سنت معامله می‌شود.

برخی تحلیلگران افزایش ارزش دلار آمریکا، تأکید روسیه بر افزایش صادرات نفت و بالا گرفتن ترس از رکود اقتصاد دنیا را دلیل کاهش قیمت نفت می‌دانند.

بانک‌های مرکزی سراسر دنیا که سیاست‌های پولی خود را طی همه‌گیری کرونا تسهیل کرده بودند تا از رکود اقتصاد جلوگیری شود، حالا برای مهار تورم، سیاست‌های سختگیرانه‌ای در پیش گرفته‌اند.

فدرال‌رزرو آمریکا در این هفته بیشترین افزایش نرخ بهره را طی بیش‌از ۲۵ سال گذشته اعمال کرد.

افزایش ۹دلاری قیمت نفت ایران در ماه میلادی گذشته/ نفت سنگین ایران از برنت گران‌تر شدروسیه دومین تأمین‌کننده بزرگ نفت هند شد

قیمت بنزین و دیزل هم در آمریکا ۴ درصد به‌خاطر نگرانی از کاهش تقاضا پایین آمده است.

انجمن اتومبیل آمریکا اعلام کرد قیمت دیزل در این کشور در روز جمعه به رکورد ۵ دلار و ۷۹ سنت در هر گالن و قیمت بنزین به رکورد ۵ دلار و ۱ سنت رسیده است.

شرکت‌های انرژی آمریکا در این هفته تنها ۴ چاه نفتی اضافه کردند. جو بایدن از تولیدکنندگان به‌خاطر سود بردن از قیمت‌های بالا به‌جای تولید بیشتر انتقاد کرده بود.

باوجوداین‌که آمریکا بارها از عربستان درخواست افزایش تولید داشته است، اما بایدن اعلام کرد در سفر خود به عربستان هیچ دیدار دوجانبه‌ای با بن‌سلمان، ولیعهد این کشور نخواهد داشت و ملاقات با او بخشی از یک اجلاس بین‌المللی خواهد بود.

دراین‌بین روسیه انتظار افزایش صادرات نفت خود را در سال جاری میلادی علی‌رغم تحریم‌های غربی دارد.

اتحادیه اروپا پیشنهاد داد اوکراین و مولداوی کاندیدای عضویت در بزرگ‌ترین بلوک تجاری دنیا شوند.

یک نفت‌کش تحت مالکیت شرکت انی ایتالیا به‌زودی ونزوئلا را با اولین محموله نفتی طی ۲ سال گذشته به‌سمت اروپا ترک خواهد کرد.

انتهای پیام/۴۱+

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)