اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

قیمت سوخت در انگلیس باز هم رکورد زد

بر اساس داده‌هایی که توسط شرکت امداد جاده‌ای آر‌اِی‌سی RAC ردیابی شده، قیمت سوخت در انگلیس به بالاترین رقم خود رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس داده‌هایی که توسط شرکت امداد جاده‌ای آر‌ای‌سی RAC ردیابی شده، قیمت سوخت در انگلیس به بالاترین رقم خود رسیده است.

میانگین قیمت گازوئیل به ۱۹۰٫۹۲ پنس در هر لیتر و بنزین به ۱۸۵٫۰۴ پنس رسیده است.

محاسبات شرکت آر‌ای‌سی نشان می‌دهد که پر کردن باک یک خودروی خانوادگی ۵۵ لیتری با گازوئیل اکنون ۱۰۵٫۰۱ پوند (۱۲۸٫۱۴ دلار) و با بنزین ۱۰۱٫۷۷ پوند (۱۲۴٫۱۹ دلار) هزینه به همراه دارد.

ثبت رکورد جدید قیمت بنزین در انگلیسپر کردن یک باک بنزین در انگلیس با ۴ میلیون تومان

بلومبرگ در بیانیه‌ای به نقل از سایمون ویلیامز، سخنگوی این شرکت نوشت: سرعت و مقیاس این افزایش (قیمت) خیره کننده است… به طرز باورنکردنی، دولت اکنون از هر باک پر حدود ۴۶ پوند (۵۶ دلار) مالیات دریافت می‌کند.

افزایش قیمت سوخت در پی افزایش سرسام آور قیمت جهانی نفت و همچنین برنامه های دولت انگلیس برای کاهش وابستگی به روسیه، یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت در جهان، صورت گرفته است.

انگلیس از زمانی که مسکو عملیات نظامی خود را در اوکراین در اواخر فوریه آغاز کرد، تنها کشوری نبوده است که از افزایش هزینه های سوخت رنج می برد، چرا که ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز با افزایش قیمت‌ها در پمپ بنزین‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.

بر اساس این گزارش، مجموعه‌ای از تحریم‌های غرب علیه بخش انرژی روسیه نیز بر نگرانی‌های عرضه سوخت افزوده است.

گروه های خودرویی انگلیس از دولت این کشور خواسته اند تا گام های قاطع تری برای کمک به رانندگان برای مقابله با افزایش قیمت سوخت بردارد.

دولت قبلاً در ماه مارس تعرفه سوخت را ۵ پنس در هر لیتر کاهش داده است، اما رانندگان این کاهش را ناکافی می دانند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)