اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

لغو بیش از 1600 پرواز دیگر در آمریکا در 2 روز

بیش از ۱۶۰۰ پرواز در ایالات متحده طی دو روز به علت وضعیت نامناسب آب و هوا و کمبود نیرو لغو شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت‌های هواپیمایی آمریکا بیش از ۷۰۰ پرواز خود را روز دوشنبه در این کشور در حالی لغو کردند که وضعیت نامناسب آب و هوا و کمبود نیرو توانایی آنها را برای پاسخ به تقاضای فزاینده برای سفر در طول تابستان کاهش داده است.

طبق اعلام وب‌سایت فلایت اور که حرکت هواپیماها را ردیابی می‌کند، کل لغو پروازها در داخل یا خارج از ایالات متحده تا ساعت ۱۳:۰۷ به وقت محلی به ۷۴۷ پرواز رسید. نزدیک به ۸۶۰ پرواز نیز روز یکشنبه لغو شده بود.

تا بعدازظهر دوشنبه، خطوط هوایی دلتا بیش از ۲۰۰ پرواز خود را لغو کرد، ریپابلیک ایرویز و خطوط هوایی یونایتد نیز به ترتیب ۱۹۶ و ۱۲۲ پرواز خود را لغو کردند، در حالی که خطوط هوایی آمریکا۶۲ پرواز را لغو کرد.

بیش از ۲ هزار پرواز دیگر در آمریکا لغو و یا با تاخیر انجام شد۴ هزار پرواز در آمریکا لغو شد

خطوط هوایی آمریکا اعلام کرد که این لغو عمدتاً به دلیل وضعیت آب و هوا و ابتکارات کنترل ترافیک هوایی است که برای تنظیم حرکت هواپیماها طراحی شده است.

دلتا، یونایتد و ریپابلیک به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

در اروپا، اخیراً فرودگاه‌ها از کمبود نیرو شکایت کرده‌اند، زیرا بسیاری از شاغلانی که در طول همه گیری بیکار شده‌اند، فرودگاه ها را برای مشاغل منعطف‌تر رها کردند.

حتی سازمان تنظیم کننده مقررات هواپیمایی ایالات متحده یعنی اداره هوانوردی فدرال (FAA) نیز با مشکل کمبود نیرو مواجه است.

این اداره هفته گذشته با درخواست شرکت هواپیمایی یونایتد برای توقف موقت پروازهای نیوآرک موافقت کرد. خطوط هوایی یونایتد که در شیکاگو مستقر شده است با اشاره به ساخت و ساز در فرودگاه و کمبود کارکنان کنترل ترافیک هوایی خواستار توقف موقت پروازهای نیوآرک شده بود.

خطوط هوایی آمریکا نیز روز جمعه اعلام کرد که اداره هوانوردی فدرال باید کارکنان کنترل ترافیک هوایی کافی را برای جلوگیری از اختلالات بیشتر در سفرهای تابستانی تضمین کند.

سهام دلتا، یونایتد و امریکن ایرلاینز در معاملات بعد از ظهر ۲ تا ۳ درصد کاهش یافت.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)