اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

داده‌های پایگاه اینترنتی فلایت‌اور نشان می‌دهد که بیش از ۲۰۰۰ پرواز در داخل، یا خارج از ایالات متحده که قرار بود بین جمعه و یکشنبه انجام شوند لغو شده و نزدیک به ۱۴۰۰۰ پرواز دیگر به تعویق افتاده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه آمریکایی هیل، داده‌های پایگاه اینترنتی فلایت‌اور نشان می‌دهد که بیش از ۲۰۰۰ پرواز در داخل، یا خارج از ایالات متحده که قرار بود بین جمعه و یکشنبه انجام شوند لغو شده و نزدیک به ۱۴۰۰۰ پرواز دیگر در آستانه تعطیلات روز آزادی و روز پدر که هر دو روز یکشنبه جشن گرفته می‌شوند، به تعویق افتاده است.

بر اساس این داده‌ها، ۱۴۷۳ پرواز در روز جمعه لغو و ۸۹۵۸ پرواز با تاخیر انجام شده است، در حالی که روز شنبه ۸۱۸ پرواز لغو شده و ۴۸۸۴ پرواز تاخیر داشته است. همچنین ۴۱۹ پروازی که برای روز یکشنبه برنامه ریزی شده بود از عصر شنبه لغو شده است.

این اختلالات در بحبوحه ترافیک سنگین فرودگاه‌ها طی هفته جاری میلادی رخ داد.

ارقام ارائه شده از سوی اداره امنیت حمل و نقل آمریکا(TSA) نیز نشان می‌دهد که حدود ۲ و نیم میلیون نفر در روز جمعه از گیت‌های بازرسی فرودگاه‌ها عبور کردند.

این بالاترین ترافیک ثبت شده توسط این اداره از ۲۸ نوامبر ۲۰۲۱، یعنی یکشنبه پس از روز شکرگزاری محسوب می‌شود.

صنعت خطوط هوایی جهان در دوران همه‌گیری کرونا به شدت دچار کاهش درآمد شد چرا که این ویروس مردم را از سفر منصرف کرد.

با بهبود شرایط پس از شیوع بیماری کووید-۱۹ در تابستان گذشته، مقامات امنیت حمل و نقل آمریکا هشدار دادند که در بیش از ۱۰۰ فرودگاه در این کشور کمبود نیروی کار وجود خواهد داشت.

کارمندانی که به ویروس کرونا مبتلا شدند نیز بر مشکل کمبود نیروی انسانی در خطوط هوایی اضافه کردند. برخی از خطوط هوایی در اوایل سال جاری میلادی اعلام کردند که مجبور هستند پروازهای خود را به دلیل بیماری برخی از کارکنان خود کاهش دهند.

خطوط هوایی بزرگ از جمله دلتا و ساوت‌وست نیز هزاران پرواز را از برنامه‌های خود برای تابستان امسال حذف کرده‌اند و به عواملی مانند کمبود نیروی کار مشکلات آژانس‌های هواپیمایی و محدودیت‌های کرونایی اشاره کرده‌اند.

شرایط جوی شدید باعث لغو و تاخیر پروازها در ماه های اخیر نیز شده است.

در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس، پیت بوتیگیگ، وزیر حمل و نقل آمریکا روز شنبه، گفت که ایالات متحده ممکن است خطوط هوایی را در صورت ادامه اختلال در تعداد زیاد پروازها جریمه کند و خاطرنشان کرد که او اخیراً خودش با لغو پرواز مواجه شده است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)