مردم درجه وسایل سرمایشی را روی 25 درجه تنظیم کنند

سخنگوی صنعت برق گفت: از شهروندان می‌خواهیم درجه وسایل سرمایشی را روی ۲۵ درجه تنظیم کنند، ضمن اینکه در ساعت‌های اوج مصرف ۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳ از وسایل برقی پرمصرف به طور هم‌زمان استفاده نکنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در گفتگو با رادیو تهران، گفت: پیش‌بینی می‌شد با توجه به افزایش دما میزان مصرف افزایش پیدا کند. در روز ۱۶ خرداد ماه مصرف برق به ۶۰ هزار مگاوات رسید و نسبت به مدت مشابه سال قبل رکورد مصرف شکسته شد.

وی افزود: اگر مردم کمک کنند و در مصرف برق صرفه جویی داشته باشند، شرایط پایدار وبدون خاموشی خواهیم داشت؛ در هیچ جای کشور خاموشی ناشی از کمبود برق نداشتیم اما اگر حوادثی در برخی نقاط بوجود آمده باشد ناشی از افزایش بار شبکه است.

رجبی مشهدی در پاسخ به این پرسش که چه عواملی باعث شده که نسبت به سال گذشته خاموشی نداشته باشیم، ادامه داد: بخشی از این مساله ناشی از تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های موجود است؛ معمولا تعمیرات ما تا پایان خرداد طول می‌کشید ولی امسال تا پایان اردیبهشت ماه تعمیرات نیروگاهی به پایان رسید.

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه نیروگا‌ه های موجود قابلیت تولید برق بیشتری دارند، افزود: امسال با همکاری شرکت‌های دانش بنیان ظرفیت تولید برق را توسعه دادیم و حدود هزار و ۱۳ مگاوات برق بیشتری تولید کردیم. در بخش توسعه نیز برنامه ریزی کردیم حدود ۵ هزار مگاوات برق تولید کنیم که عمده این نیروگاه‌ها آماده تولید برق هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که "آیا تعرفه‌های برق تغییر کرده است؟"، گفت: تعرفه های برق بهمن ماه سال گذشته ابلاغ شده و تغییری نکرده است ضمن اینکه الگوی مصرف برق در مناطق عادی کشور ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه است و مشترکان خانگی که مصرفشان کمتر از این مقدار باشد هزینه قبض آنها در ماه کمتر از ۳۰ هزار تومان خواهد بود.

رجبی مشهدی در پاسخ به اینکه "آیا مدیریت مصرف برق واحدهای صنعتی امسال هم اعمال می‌شود؟"، تصریح کرد: تلاش کرده‌ایم در واحدهای صنعتی بزرگ، محدودیت برق را با دوره تعطیلات تابستانی و تعمیرات اساسی همزمان کنیم تا لطمه‌ای به فعالیت آن‌ها وارد نشود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از شهروندان می خواهیم درجه وسایل سرمایشی را روی ۲۵ درجه تنظیم کنند ضمن اینکه در ساعت‌های اوج مصرف ۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳ از وسایل برقی پرمصرف به طور همزمان استفاده نکنند

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)