مسئله محوری؛ مطالبه مهم رهبر انقلاب در خصوص تدوین برنامه هفتم توسعه

مسئله محوری یکی از مطالبات مهم رهبر انقلاب در خصوص تدوین برنامه هفتم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رهبر معظم انقلاب ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام، تدوین برنامه هفتم توسعه را ضروری خوانده بودند. با تاکید دوباره رهبرانقلاب بر ضرورت تدوین برنامه هفتم توسعه در دیدار اخیر نمایندگان مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام، روند رسیدگی به مفاد پیش نویس سیاست‌های کلی این برنامه را در دستور کار قرار داد. تصویب نهایی پیش نویس این سیاست‌ها باید توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شود تا بعداز ملاحظه و تایید و ابلاغ رهبرانقلاب؛ لایحه برنامه از جانب دولت تهیه و به مجلس ارائه شود.

لازم به ذکر است، تذکرات مقام معظم رهبری در خصوص برنامه هفتم توسعه که تا کنون مطرح شده عبارت است از:

۱- برنامه هفتم یک سال عقب افتاده

۲- کلی‌گویی فایده‌ای ندارد. توسعه یک کلی‌گویی‌هایی می‌شود که هرگونه اقدامی با هر سلیقه‌ای را می‌شود در آن گنجاند؛ این فایده‌ای ندارد.

۳- برنامه بایستی راه را به طور روشن نشان بدهد و جلوی پای دستگاه‌های اجرایی کشور بگذارد، جلوی پای همه دست‌اندرکاران کشور باید بگذارد.

راه حل تدوین برنامه هفتم توسعه:

راهش این است که برنامه هفتم را مسئله محور کنید؛ یعنی یکی از چیزهایی که در برنامه هفتم مهم است، مسئله محور کردن است.

لازم به ذکر است، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده، سازمان برنامه بر اساس اولویت‌های کاری مشغول تدوین قانون برنامه هفتم است که بایستی زودتر به نتیجه برسد، قاعدتاً بودجه ۱۴۰۲ نیز باید مبتنی بر این قانون تنظیم شود.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)