موج گرمای بی‌سابقه در اسپانیا

اسپانیا در حالی گرم‌ترین موج گرمای پیش از تابستان خود را در طول حداقل ۲۰ سال گذشته تجربه می‌کند که فروشندگان پنکه در شهر سویا در جنوب این کشور روز شنبه شاهد رونق کسب و کار خود هستند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اسپانیا در حالی گرم ترین موج گرمای پیش از تابستان خود را در طول حداقل ۲۰ سال گذشته تجربه می‌کند که فروشندگان پنکه در شهر سویا در جنوب این کشور روز شنبه شاهد رونق کسب و کار خود بودند.

درشکه‌چی‌هایی که گردشگران را به اطراف سازه‌های تاریخی سویا مانند کاخ رئال آلکازار و میدان اسپانیا می‌برند، اسب‌های خود را برای کاهش گرما خیس کردند.

اداره ملی هواشناسی اسپانیا AEMET نیز اعلام کرد که دمای هوا در روز شنبه در دره گوادالکیویر در سویل و شهر نزدیک آن یعنی کوردوبا به ۴۰ درجه سانتیگراد (۱۰۴ فارنهایت) رسید.

مردم آمریکا برای موج گرمای تاریخی آماده می‌شوندموج گرمای تاریخی بلای جان کشورهای اروپایی حاشیه دریای مدیترانه

بر اساس پیش‌بینی‌ها، دمای هوا ممکن است تا ۴۲ درجه سانتیگراد (۱۰۸ فارنهایت) در دره گوادیانا در اکسترمادورا و سایر بخش‌های جنوب اسپانیا در اواخر روز شنبه افزایش یابد.

روز یکشنبه، موج گرما ممکن است تشدید شود چرا که دما در بخش‌هایی از جنوب اسپانیا به ۴۳ درجه سانتی‌گراد (۱۱۰ فارنهایت) می‌رسد.

کارشناسان اداره ملی هواشناسی اسپانیا همچنین اعلام کردند که ابری از هوای گرم از شمال آفریقا دمای هوا را افزایش داده است و موج گرمای خفه‌کننده می‌تواند در بیشتر مناطق اسپانیا تا ۱۵ ژوئن یعنی شش روز قبل از شروع رسمی تابستان در تاریخ ۲۱ ژوئن، ادامه داشته باشد.

بر اساس این گزارش، وزش باد شدید و طوفان نیز در برخی مناطق اسپانیا پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)