نامشخص ماندن علت آتش‌سوزی در انبارهای غرب تهران/سکوت سازمان اموال تملیکی یکساله شد

اوایل تیر ماه سال گذشته بود که انبار سازمان اموال تملیکی استان تهران دچار حریق شد، در این حادثه ۳۲۷ میلیارد تومان به بیت‌المال خسارت وارد شد اما همچنان علت آن به روشنی اعلام نشده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عصر روز دوشنبه ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۰ بود که انبارهای اموال تملیکی استان تهران دچار حریق شد. این اتفاق با حضور سازامان آتش‌نشانی شهرداری مصدوم جدی نداشت. با این وجود حجم زیادی از کالاهای موجود در سه انبار آسیب دید.

پس از این حادثه سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اعلام کرد که در این حادثه شش سوله دچار حریق شدند و چهار سوله به صورت کامل از بین رفت. مدتی پس از این اتفاق مصطفی میرسلیم عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با طرح احتمال عمدی بودن آتش سوزی انبارهای سازمان اموال تملیکی خواستار رسیدگی به این موضوع از سوی مراجع مربوطه شد.

میرسلیم گفته بود، در این آتش سوزی اموال هنگفتی دچار حریق شده از جمله انواع لوازم جانبی و لاستیک خودرو، انواع لوازم برقی از جمله رایانه دستی و گوشی همراه و چاپگر، مقادیر بسیار زیادی دارو و مکمل‌ها و تجهیزات درمانی و پزشکی، مقادیر زیادی از انواع خوراکی و نوشیدنی‌های مختلف، بسیاری از اموال که به عنوان اجناس قاچاق و توقیفی در تملک سازمان بوده تا تعیین تکلیف شود و به فروش برسد.

پس از این اتفاقات بود که سازمان اموال تملیکی آمار مربوط به خسارت‌ها و کالاهایی که در این حادثه از بین رفت را اعلام کرد.

میرمعینی معاون بهره برداری و فروش وقت سازمان اموال تملیکی در خصوص این حادثه گفته بود: کالاهایی که در این آتش‌سوزی آسیب دیدند شامل اقلام خوراکی، آرایشی و بهداشتی، مواد شیمایی و دارو به مقدار زیاد و مقداری پارچه، البسه و کیف و کفش بوده است. براساس بررسی کارشناسان رسمی و حدود قیمت تعیین شده، خسارت این حادثه حدود ۳۲۷ میلیارد تومان برآورد شده است.

گذشت ۱۰ روز از آتش سوزی در انبار سازمان اموال تملیکی/ میزان خسارت و علت حادثه اعلام نشد خسارت صدها میلیاردی آتش‌سوزی انبارهای اموال تملیکی؛ پس از چهار ماه علت نامشخص است

وی در خصوص علت این حادثه اظهار کرده بود که آتش‌نشانی در گزارشی که به صورت مکتوب به دست ما نرسیده، اعلام کرده است که امکان تشخیص عمدی یا غیرعمد بودن این حادثه وجود ندارد و از نظر ما علت این حادثه نامعلوم است.

در خصوص این آتش سوزی ابهاماتی از جمله نحوه حفاظت از انبارها و رعایت برخی نکات مطرح شد و احتمال عمدی بودن حادثه نیز ذکر شد. با وجود تشکیل کارگروه تخصصی برای بررسی این حادثه در سازمان اموال تملیکی که از سایر ارگان‌ها نیز در آن حضور داشتند، شفاف‌سازی درستی در مورد ابهامات این آتش‌سوزی انجام نشد. شنیده‌ها حاکی از آن بود که پرونده‌ای در این خصوص در مراجع قضایی تشکیل شده است. با این وجود خبری از نتیجه نهایی در مورد علت حادثه و کوتاهی‌های احتمالی نشده است.

با توجه به خسارت‌های قابل توجهی که آتش‌سوزی به اموال عمومی وارد کرد، این انتظار وجود دارد که علل و عوامل این حادثه به منظور روشن شدن افکار عمومی اعلام شود، ضمن اینکه انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از بروز مجدد چنین حوادثی ضروری به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)