نرخ تورم در مصر به 13.5 درصد رسید

تورم مصرف‌کننده در مصر در ماه مه به ۱۳.۵ درصد نسبت‌به سال گذشته رسید، یعنی بالاتر از هدف ۵ تا ۹ درصدی بانک مرکزی.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اطلاعات اداره آمار مصر نشان می‌دهد تورم مصرف‌کننده در این کشور در ماه مه به ۱۳٫۵ درصد نسبت‌به سال گذشته رسیده‌است.

تورم در مصر در آوریل برابر با ۱۳٫۱ درصد بود و نظرسنجی رویترز از ۱۷ تحلیلگر اقتصادی رقم ۱۴٫۲ درصد را نشان می‌داد. بنابراین تورم در این کشور آهسته‌تر از انتظار تحلیلگران رشد کرده‌است.

افزایش تورم بر سیاست‌های پولی بانک مرکزی مصر در اجلاس ۲۳ ژوئن تاثیر خواهد گذاشت. کمیته‌ سیاست پولی این بانک با توجه به افزایش تورم، نرخ بهره را ۲۰۰ واحد در اجلاس قبلی خود در نوزدهم ماه مه بالا برد.

افزایش تورم در یونان به بالاترین رقم طی ۳۰ سال گذشتهتورم در منطقه یورو به بالاترین رقم از زمان ایجاد پول واحد اروپایی رسید

این کمیته در آن زمان اعلام کرد نرخ تورم موقتاً بالاتر از هدف تعیین‌شده بین ۵ تا ۹ درصد خواهد بود و افزایش قیمت‌ها پس‌از سه‌ماهه چهارم آرام خواهد شد.

اطلاعات بانک مرکزی مصر نشان می‌دهد تورم هسته در این کشور در ماه مه به ۱۳٫۳ درصد نسبت‌به سال گذشته رسیده‌است، درحالی‌که در آوریل برابر با ۱۱٫۹ درصد بود.

افزایش قیمت مواد غذایی مانند نان و غلات، روغن و غذاهای دریایی، کاهش قیمت سبزیجات را خنثی کرده و تورم ماهیانه در مصر را به ۱٫۱ درصد رسانده‌است.

انتهای پیام/۱۶

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)