هشدار بانک جی پی مورگان درباره &Quot;طوفان&Quot; اقتصادی در آمریکا

رئیس بانک جی پی مورگان چیس آمریکا، به سرمایه‌گذاران هشدار داده است که این کشور با یک "طوفان" اقتصادی مواجه است چرا که چالش‌های ناشی از سیاست‌های پولی سختگیرانه فدرال رزرو و بحران اوکراین بی سابقه هستند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، جیمی دیمون، رئیس بانک جی پی مورگان چیس آمریکا، به سرمایه‌گذاران هشدار داده است که این کشور با یک "طوفان" اقتصادی مواجه است چرا که چالش‌های ناشی از سیاست‌های پولی سختگیرانه فدرال رزرو و بحران اوکراین بی سابقه هستند.

دیمون که روز چهارشنبه در کنفرانسی صحبت می کرد، گفت: این طوفان بسیار نزدیک است و به سمت ما می آید.

وی افزود: ما نمی دانیم که این یک طوفان کوچک است یا ابرطوفانی مثل طوفان سندی. بهتر است خودتان را آماده کنید. هنوز زود است که بگوییم طوفان چقدر شدید خواهد بود.

نرخ تورم در آمریکا رکورد ۴۰ ساله را شکستنرخ تورم در آمریکا ۴ برابر شرایط عادی شد

به گفته رئیس بزرگترین بانک آمریکا، مصرف کنندگان در این کشور هنوز حدود ۶ تا ۹ ماه قدرت خرج کردن در حساب های بانکی خود را دارند. دیمون تاکید کرد که بسته‌های محرک‌ اقتصادی دولت که در طول همه گیری توزیع شد هنوز هم کیف پول مصرف کنندگان را پر می کند.

دیمون گفت: این محرک مالی هنوز در جیب مصرف کنندگان است. آنها در حال خرج کردن آن هستند.

دیمون همچنین درباره جنگ اوکراین و تأثیر آن بر قیمت جهانی نفت خام که در نهایت ممکن است تا ۱۷۵ دلار در هر بشکه افزایش یابد، ابراز نگرانی کرد.

وی گفت: جنگ ها بدتر می شوند. آنها شدیدتر و وخیم‌تر می‌شوند و پیامدهای ناخواسته‌ای دارند.

این بانکدار ارشد همچنین ابراز نگرانی کرد که فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) شروع به توزیع اوراق قرضه خود کرده است، فرآیندی که همزمان با افزایش نرخ بهره به عنوان انقباض کمی (QT) شناخته می شود.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)