هشدار دولت آلمان به مردم کشورش درباره پاییز و زمستان &Quot;بسیار سخت&Quot;

معاون صدراعظم و رئیس وزارت اقتصاد آلمان هشدار داد مردم این کشور باید خود را برای یک پاییز و زمستان سخت به دلیل افزایش سرسام آور قیمت ها آماده کنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، رابرت هابک، معاون صدراعظم و رئیس وزارت اقتصاد آلمان، روز جمعه هشدار داد که مردم این کشور باید خود را برای یک پاییز و زمستان سخت به دلیل افزایش سرسام آور قیمت ها آماده کنند.

این در حالی است که دولت آلمان برای عدم وابستگی به واردات انرژی از روسیه و جایگزین کردن آن در تلاش است.

وی گفت: در مورد حمایتی که مردم به آن نیاز دارند، من به وضوح اعلام کردم که چه چیزی در پیش داریم و تا حدی واقعیت دارد… ما با یک پاییز و یک زمستان بسیار سخت روبرو هستیم.

تشدید گرانی‌ها در آلمان؛ نصف مردم هزینه‌هایشان را کاهش دادندتورم آلمان به بالاترین رقم خود در ۵۰ سال اخیر نزدیک شد

هابک این پیش بینی را در حالی انجام داد که طرح جدید صرفه جویی انرژی وزارت فدرال امور اقتصادی و اقدام اقلیمی آلمان (BMWK) را معرفی می‌کرد.

برلین در حال برنامه ریزی برای جایگزینی زغال سنگ و نفت روسیه تا پایان سال جاری میلادی و توقف واردات گاز این کشور تا سال ۲۰۲۴ است و برای یافتن منابع انرژی جایگزین تلاش می‌کند.

به گفته معاون صدراعظم آلمان، قیمت حامل‌های انرژی در حال حاضر بسیار بالا است و در فصل سرد آینده "بسیاری از مردم قبض‌های قابل توجهی بالاتر از حد معمول دریافت خواهند کرد".

وی همچنین گفت: تنها به همین دلیل، صرفه جویی در انرژی ضروری است، و من می دانم که بسیاری از مردم در حال حاضر به دنبال پیدا کردن راهی برای پس انداز هستند، به خصوص زمانی که به هر حال مجبورند هر سنت را حساب کنند.

طرح جدید موسوم به "80 میلیون با هم برای تغییر انرژی" با هدف ایجاد انگیزه در مردم برای صرفه جویی در انرژی اعلام شده است.

این طرح در وب سایت خود نمونه هایی از زندگی روزمره و توصیه هایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی ارائه می دهد، از جمله: یخ زدایی منظم فریزر، افزایش دمای یخچال تا ۷ درجه سانتیگراد، استفاده از لامپ های LED در ادارات، راه های کاهش مصرف آب و گرمایش در حمام و آشپزخانه و غیره.

هابک گفت: هرکسی که در انرژی صرفه جویی می کند به آلمان کمک می کند تا از واردات روسیه مستقل‌تر شود و این کار را همچنین به خاطر آب و هوا انجام می‌دهد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)