هشدار سازمان ملل درباره &Quot;بحران انسانی تمام عیار&Quot; در سریلانکا

دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) اعلام کرد که سریلانکا در خطر سقوط به یک بحران انسانی تمام عیار قرار دارد چرا که اقتصاد این کشور بزرگترین شوک خود را در دهه های اخیر متحمل شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) روز جمعه اعلام کرد که سریلانکا در خطر سقوط به یک بحران انسانی تمام عیار قرار دارد چرا که اقتصاد این کشور بزرگترین شوک خود را در دهه های اخیر متحمل شده است.

جمعیت ۲۲ میلیون نفری سریلانکا با کمبود شدید سوخت، دارو و سایر اقلام ضروری و همچنین تورم بی سابقه و کاهش ارزش پول این کشور مواجه است و از جدی ترین نابسامانی مالی خود در هفت دهه اخیر رنج می برد.

ینس لرکه، سخنگوی دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل در یک کنفرانس مطبوعاتی عادی در ژنو گفت: سریلانکا با بدترین بحران اقتصادی خود از زمان استقلال در سال ۱۹۴۸ مواجه است. ما نگران هستیم که این وضعیت به یک بحران انسانی تمام عیار تبدیل شود.

هشدار سازمان ملل درباره "فاجعه" جهانی غذافائو: جنگ روسیه و اوکراین می‌تواند باعث بحران غذا در جهان شود

سازمان ملل متحد در پاسخ به درخواست دولت این کشو، روز پنجشنبه اعلام کرد که طرحی را برای ارسال کمک ۴۷٫۲ میلیون دلاری بین ژوئن تا سپتامبر به ۱٫۷ میلیون نفر که بدترین آسیب را از این بحران متحمل شده‌اند، آغاز کرده است.

کریستین اسکوگ، نماینده یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، در سریلانکا نیز گفت که ۷۰ درصد از خانواده ها در این کشور مصرف غذا را کاهش داده‌اند و از هر دو کودک یک کودک به نوعی کمک اضطراری نیاز دارد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)