اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

هواشناسی ایران 1401/04/21| تداوم سیلاب‌های تابستانی در جنوب کشور/ هوا تا پایان هفته گرم می‌ماند

سازمان هواشناسی از تداوم سیلاب‌های تابستانی در نیمه جنوبی ایران خبر داد و گفت: جدا از استان‌های بلوچستان، هرمزگان و فارس، حتی دامنه ابرناکی‌ها تا جنوب استان اصفهان نیز رسیده و باعث افزایش بارندگی در این مناطق شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سازمان هواشناسی، امروز سرعت وزش باد در غرب و شرق افزایش می‌یابد و در بخش‌هایی از جنوب و جنوب‌شرق نیز وزش باد شدید و خیزش گردوخاک خواهیم داشت که موجب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا، همچنین وقوع طوفان شن خواهد شد.

برپایه این گزارش، با شکل‌گیری متناوب توده گردوخاک در عراق و انتقال آن به نواحی غرب، جنوب‌غرب و جنوب کشور، در این نواحی کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود. بسیاری از شهرهای استان‌های غربی تا روز پنجشنبه درگیر خیزش گردوخاک هستند.

تداوم بارش‌های مونسون در بلوچستان

همچنین بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، بارش‌های فرانرمال مونسون امسال سبب شده است میانگین بارش سیستان و بلوچستان در ۱۸ روز نخست تابستان به بیش از ۱۱ میلی‌متر برسد و پربارش‌ترین استان کشور از ابتدای تابستان تاکنون شود.

میانگین بارش نرمال سیستان و بلوچستان در ۱۸ روز نخست تابستان ۲٫۴ میلی‌متر است که امسال ۳۶۹ درصد افزایش یافته است. تاکنون ۱۸ درصد از بارش‌های سال آبی جاری سیستان و بلوچستان در فصل مونسون دریافت شده است.

افزایش بارش در جنوب شرق در حالی است که میزان بارندگی در پربارش‌ترین استان کشور یعنی گیلان با کاهش ۶۹درصدی در این مدت همراه بوده است.

چندین استان نیز در تابستان امسال هیچ بارشی نداشتند. این استان‌ها شامل ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، قم، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، همدان و یزد است.

سازمان هواشناسی همچنین از تداوم گرمای هوا تا پایان هفته خبر داده است.

انتهای پیام/+

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)