اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

هواشناسی ایران 1401/04/25؛ هشدار سازمان هواشناسی به مردم؛ در کنار رودخانه‌ها اتراق نکنید

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای از رشد ابرهای همرَفتی در برخی استان‌ها خبر و نسبت به اتراق کنار رودخانه‌ها و سیلاب ناگهانی هشدار داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۵ روز آینده در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و در برخی مناطق هرمزگان رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

در این مدت پدیده غالب در شرق کشور تداوم بادهای ۱۲۰ روزه همراه با گردوخاک است. طی دو روز آینده در برخی مناطق استان‌های کرمانشاه، ایلام، خوزستان، فارس و بوشهر پدیده گردوغبار دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی ۵ روز آینده شرق دریای عمان و از بعدازظهر دوشنبه و روز سه‌شنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی شده است.

توصیف سامانه اول: رشد ابرهای همرَفتی

نوع مخاطره: رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید وقتی و احتمال ریزش تگرگ در مناطق مستعد

منطقه اثر:

شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۵: جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان.

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۶؛ هرمزگان و جنوب کرمان.

اثر مخاطره: احتمال برخورد صاعقه، آب‌گرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب به شکل محدود و محلی، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی.

توصیه: احتیاط در صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده، پرهیز از اتراق در بستر رودخانه‌ها و احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها.

توصیف سامانه دوم: گردوخاک

نوع مخاطره: خیزش گردوخاک، نفوذ گردوغبار و وزش باد شدید

منطقه اثر:

شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۵؛ خوزستان، ایلام، فارس، شمال بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، شرق کرمان.

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۶؛ خوزستان، ایلام.

اثر مخاطره: کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال اختلال در ناوگان حمل‌ونقل.

توصیه: عدم قرارگیری در فضای باز برای افراد آسیب‌پذیر در مواقع بروز گردوخاک، پایش شاخص آلودگی توسط دستگاه‌های ذی‌ربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات، مالچ‌پاشی و سایر اقدامات پیشگیرانه در کانون‌های کنار مراکز جمعیتی، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره و استحکام سازه‌های موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)