اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

واردات گاز فرانسه از روسیه متوقف شد

اپراتور سیستم انتقال گاز فرانسه یعنی شرکت جی‌آرتی گاز GRTgaz اعلام کرد که واردات گاز روسیه از طریق خط لوله آلمان به فرانسه متوقف شده است و این کشور از ۱۵ ژوئن هیچ مقدار گازی از روسیه از طریق این خط لوله دریافت نکرده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اپراتور سیستم انتقال گاز فرانسه یعنی شرکت جی‌آرتی گاز GRTgaz روز جمعه اعلام کرد که واردات گاز روسیه از طریق خط لوله آلمان به فرانسه متوقف شده است و این کشور از ۱۵ ژوئن هیچ مقدار گازی از روسیه از طریق این خط لوله دریافت نکرده است.

این اپراتور همچنین تأکید کرد که تأسیسات ذخیره‌سازی گاز فرانسه تا ۵۶ درصد ظرفیت خود پر شده است که در مقایسه با رقم ۱۹ درصد در اواسط ماه مارس، افزایش نشان می‌دهد.

این شرکت در ادامه اعلام کرد که فرانسه در تأمین نیاز خود برای انرژی در طول تابستان با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد.

تلاش اوکراین برای جایگزین‌کردن گاز روسیه با گاز ال‌ان‌جی آمریکااحتمال توقف عرضه گاز روسیه به هلند

اوایل هفته جاری میلادی، غول انرژی روسیه یعنی شرکت گازپروم هشدار داد که به‌دلیل مشکلات فنی ناشی از تحریم‌های غرب، صادرات گاز خود به اروپا را به‌شدت کاهش خواهد داد.

این شرکت همچنین اعلام کرد که اپراتور تجهیزات انرژی آلمان یعنی زیمنس انرژی نتوانست واحدهای پمپاژ گاز تعمیرشده خط لوله نورث استریم را از یک مرکز تعمیر و نگهداری در کانادا به‌دلیل تحریم روسیه به آلمان بازگرداند.

فرانسه نزدیک به ۱۷ درصد از گاز خود را از روسیه از طریق شبکه خط لوله با آلمان وارد می‌کند که به‌شدت به منابع انرژی روسیه متکی است. قطع صادرات گاز روسیه به فرانسه به‌دنبال کاهش مشابه صادرات شرکت گازپروم به آلمان و ایتالیا صورت گرفت.

واردکنندگان اروپایی گاز روسیه این اقدام گازپروم را محکوم کردند و با "سیاسی" خواندن آن تأکید کردند که کرملین از انرژی برای مجازات کشورهای عضو اتحادیه اروپا به‌دلیل حمایت از اوکراین استفاده می‌کند.

گزارش‌ها حاکی است که عرضه گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم در هفته جاری میلادی ۶۰ درصد کاهش یافته و قیمت سوخت را افزایش داده است.

روز پنجشنبه، قیمت گاز عمده‌فروشی هلند، که معیاری برای اروپا محسوب می‌شود، برای اولین بار از آوریل به بیش از ۱۵۰۰ دلار در هر هزار مترمکعب رسید.

انتهای پیام/+

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)