اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با تکذیب ادعای کاهش تولید مسکن در تهران، گفت: مردم به آمارهای ناامیدکننده و غیرواقعی توجه نکنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در واکنش به گزارش منتشر شده توسط یکی از روزنامه‌ها اظهار کرد: طبق آمار ارائه شده شهرداری تهران اوج صدور پروانه ساخت در پایتخت از سال‌های ۹۰ تا ۹۳ تعداد ۶۰ هزار تا ۷۰ هزار پروانه صادر شده که تعداد زیادی از این خانه‌ها هم ساخته نشده است.

وی افزود: سال ۹۵ حدود ۱۱ هزار پروانه ساخت، سال ۹۶ بالغ بر ۱۴۳۰۰ پروانه، سال ۹۷ بالغ بر ۱۸ هزار پروانه و در سال ۹۸ حدود ۱۹ هزار پروانه ساختمانی در تهران صادر شده است.

وی تصریح کرد: امروز برای ۳۱۳ هزار واحدی که به‌صورت خودمالکی ساخت آنها آغاز شده، ۴۵۰ میلیون تومان وام از بانک دریافت می‌کنند.

وی با بیان این‌که در شهر تهران طی ۴ ماه امسال ۴۸ هزار پروانه صادر شده است، گفت: این نشان می‌دهد که بیش از ۱۰ برابر سال‌های گذشته در شهر تهران پروانه ساختمانی صادر شده است. از سوی دیگر ۱۸۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده با شهرداری تهران قرارداد امضا شده که وام آنرا وزارت راه و شهرسازی تامین خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره تلویحی به گزارش منتشر شده توسط یکی از روزنامه‌ها طی روزهای اخیر، اضافه کرد: این آمار، آمارهای ناامیدکننده و غیرواقعی است و مردم به آمارهای رسمی توجه کنند.

به گزارش تسنیم، ۳ روز قبل یکی از رسانه‌های مکتوب در گزارشی تحت عنوان «سقوط تاریخی تولید مسکن» با استناد به آنچه آمار اختصاصی عنوان شده بود وضعیت ساخت و ساز مسکن در شهر تهران را مورد بررسی قرار داده بود. در بخشی از این گزارش ادعا شده بود: «تیراژ تولید مسکن در فصلی که گذشت، حتی نسبت به برش فصلی رکود تاریخی تولید مسکن در سال ۱۴۰۱ هم ۴۲ درصد افت کرده و پایتخت از کف تاریخی خانه‌‌سازی هم دوباره سقوط کرده است.»

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)