اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

وعده بهره‌برداری از یک خط مترو تهران – پرند در بهمن 1401

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران وعده بهره‌برداری از یک خط متروی تهران ـ پرند همزمان با دهه فجر امسال را داد و گفت: برای تکمیل بخش فنی پروژه ۱۰۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم‌، علیرضا جعفری با اشاره به تست سرد متروی تهران ـ پرند، اظهار کرد: امیدواریم بعد از این تست و طی مراحل فنی که همکاران ما در متروی تهران و قرارگاه خاتم(ص) انجام می‌دهند، هرچه‌ سریع‌تر بتوانیم وعده‌ای را که به مردم عزیزمان در شهر پرند داده شده بود، محقق کنیم.

وی با یادآوری همکاری وزارت راه و قرارگاه خاتم برای تأمین بخشی از هزینه‌های اجرای خط متروی پرند از طریق تهاتر، افزود: در این راستا همکاری خوبی با استانداری تهران در تعیین کاربری اراضی در پرند داشتیم و توافقاتی در این خصوص انجام گرفت، به این ترتیب متراژ مورد نیاز زمین‌های داخل محدوده شهر پرند مشخص شد تا آن را به متروی تهران به‌عنوان تهاتر واگذار کنیم.

وی با اشاره به اینکه موضوع تغییر کاربری زمین درخصوص متروی تهران ـ پرند در قالب سقف ۷۰۰ میلیارد تومانی انجام گرفت، گفت:‌ این بسته تهاتری به متروی تهران داده شده است تا هزینه اجرای این طرح را تأمین کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: با توجه به اینکه در فضای مدیریت در بخش‌های مختلف نیاز به هم‌افزایی بین دستگاه‌ها وجود دارد، خوشحالیم که این اتفاق با همکاری وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران، این سطح خدمات و سرویس حمل‌ونقل عمومی که مورد نیاز شهروندان در پرند است، با سرعت طی می‌شود. امیدواریم با کاربرد فنی که در قرارگاه خاتم وجود دارد و همچنین ظرفیتی که امروز بین نیروهای متخصص و جوان ایرانی خودمان دیده می‌شود، در بخش‌های مختلف شاهد توسعه این خدمات باشیم.

جعفری اضافه کرد: امروز می‌توانیم به شهروندان عزیز در پرند که سال‌هاست منتظر این خط هستند، وعده دهیم در دهه فجر شاهد بهره‌برداری یک خط از این مسیر باشیم. این خط مترو دو لاین است که یک لاین آن فعال می‌شود تا سرویس‌دهی و خدمات به شهروندان پرند شکل گیرد. بدون شک به‌تناسب افزایش تقاضا و استقبال شهروندان از این خط توسعه آن در دستور کار خواهد بود.

مدیرعامل شرکت عمران با اشاره به بودجه مورد نیاز این طرح برای اتمام گفت: این طرح اتصال تهران به پرند چون یک طرح سنواتی از قبل بوده، بخش اول آن در دوره مدیریت شهری قبل بود که افتتاح ایستگاه فرودگاه حضرت امام(ره) انجام گرفت.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمتی که در پروژه‌ها داشتیم این بودجه مورد نیاز ادامه مسیر ۲۰ کیلومتری به روزرسانی شد. به همین خاطر در بخش فنی ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا این خط تکمیل شود و با خریداری تاسیاست و تجهیزات الکترونیکال مورد استفاده قرار گیرد.

جعفری گفت:‌ با توجه به نیازی که در پرند برای خدمات دهی نیاز است، درخواست ما تسریع در اجرای این پروژه بوده و امیدواریم با روحیه جهادی و انقلابی که در همه مجموعه های مدیریتی کشور چه در دولت و مجلس و حتی مدیریت شهری وجود دارد که شاهد یک رویکرد انقلابی و جهادی هستیم، این هماهنگی و تعامل بین دستگاه ها باعث شود که سطح خدمات برای شهروندان افزایش پیدا کند.

متروی تهران سال ۱۴۰۴ به شهر جدید اندیشه می‌رسد

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)