وعده گوترش برای دستیابی به توافق بر سر صادرات غذای روسیه و غلات اوکراین

دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد که وی امیدوار است به زودی توافقی در مورد صادرات غلات از اوکراین و همچنین مواد غذایی و کود از روسیه حاصل شود و تلاش‌ها در این مسیر ادامه دارد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، استفان دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که وی امیدوار است به زودی توافقی در مورد صادرات غلات از اوکراین و همچنین مواد غذایی و کود از روسیه حاصل شود و تلاش‌ها در این مسیر ادامه دارد.

دوجاریک گفت: دبیر کل مصمم است تا… بسته توافق صادرات غلات از اوکراین و همچنین صادرات مواد غذایی و کود از فدراسیون روسیه را به انجام برساند. تلاش‌ها ادامه دارد. هر زمان که کارها از سمت ما به پایان رسید، علناً در مورد آن صحبت خواهیم کرد. اگر مذاکرات در جریان باشد ما در مورد آن علنی صحبت نخواهیم کرد.

پیش از این، دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرده بود که قصد دارد صادرات غلات از اوکراین و کودهای شیمیایی از روسیه و بلاروس را به منظور کاهش بحران غذایی به حالت قبل بازگرداند.

روسیه غرب را برای کمبود غلات در کشورها مقصر خواندشرط پوتین برای ازسرگیری صادرات غلات

به گفته واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، مسکو آماده ارسال کود است، اما تحریم ها مانع از این امر می شود، در حالی که صادرات غلات اوکراین توسط مقامات این کشور متوقف شده است.

وضعیت اوکراین و تحریم‌های گسترده آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه باعث اختلال در حمل و نقل غلات شده که خطر بحران غذایی را در تعدادی از کشورها افزایش داده است.

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون قیمت گندم و ذرت افزایش چشمگیری داشته است.

در جلسه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد، اعلام شد که ذخایر جهانی گندم تنها برای ۱۰ هفته کافی است و وضعیت بدتر از سال های ۲۰۰۷-۲۰۰۸ است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)