پیش‌بینی پیک 66 هزار مگاواتی مصرف برق در تابستان/به دنبال کاهش مصرف برق هستیم

مدیرعامل توانیر گفت: پیش‌بینی ما این است که اعداد بالای ۶۵ تا ۶۶ هزار مگاوات را در بخش مصرف برق در تابستان تجربه کنیم.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آرش کردی، مدیرعامل شرکت توانیر در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: تا قبل از تعطیلات جاری، بار ۵۳ تا ۵۴ هزار مگاوات را تجربه کردیم و پیش‌بینی ما این است که در هفته جاری میزان مصرف برق به بیش از ۵۸ هزار مگاوات برسد.

وی افزود: این احتمال وجود دارد که اگر گرمای هوا بیشتر شود، مصرف برق به میزان ۵۹ هزار مگاوات برسد که رقم بسیار بالایی در این ایام سال است.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه "برنامه‌های ما امسال بیشتر تشویق محور است"، گفت: به‌دنبال این هستیم که از طریق تشویق مشترکین خانگی، کاهش مصرف برق را رقم بزنیم.

وی ادامه داد: طبق مصوبه هیئت وزیران، برای پرمصرف‌ها کنتورهایی را نصب کرده‌ایم که بتوانیم مصارف آنها را با قرائت از راه دور رصد کنیم و اگر مشترکان پرمصرف، اقدام به اصلاح روند مصرف خود نکنند، به آنها اخطار داده خواهد شد و احتمال قطع برق مشترکان پرمصرفی که به اخطارها توجه نکنند نیز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت توانیر خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این که اعداد بالای ۶۵ تا ۶۶ هزار مگاوات را در بخش مصرف برق در تابستان تجربه کنیم، از اینرو لازم است تمامی برنامه‌های مدیریت مصرف را که از ماه‌ها قبل تدوین کرده‌ایم را با قوت در همه بخش‌ها به خصوص بخش‌های صنعتی و کشاورزی اجرا کنیم.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)