اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

چرا عملیات تخریب متروپل متوقف است؟

در حالی که عملیات تخریب ساختمان متروپل با تاخیر مواجه شده است معاون توسعه مدیریت منطقه آزاد اروند گفت: متأسفانه هنوز بسیاری از همسایه‌های اطراف ساختمان متروپل در محل سکونت شان ساکن هستند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دو روز قبل محمد دلفی معاون توسعه مدیریت منطقه آزاد اروند با اشاره به جلسه اخیر با مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم النبیاء(ص) به عنوان پیمانکار طرح برای بررسی آخرین وضعیت اقدامات انجام شده، نحوه آواربرداری و مشکلات پیش روی کار، گفته بود: متأسفانه هنوز بسیاری از همسایه‌های اطراف ساختمان متروپل در محل سکونت شان ساکن هستند. از این بابت مکاتباتی را به‌عنوان نماینده مردم و پیگیر این موضوع با دادستانی و فرمانداری آبادان انجام داده ایم؛ چرا که به لحاظ اجرایی و حل و فصل، این موضوع به دادستانی مربوط می شود که حسب آن قرار شد با کمک آنها و نیروی اجرایی شهرداری، اسکان همسایگان از طریق نماینده ساختمان انجام شود و مردم از منطقه خارج شوند.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در حال حاضر بحث سینما آزادی است که متولیانش تمکین نکرده و حاضر به تخلیه نمی شوند و مدعی ملک هستند، افزود: یکی دیگر از مشکلات سر راه تخریب وجود دو جعبه تقسیم(کافو) متعلق به مخابرات جلوی درب ورودی برج متروپل است. تا این لحظه مخابرات نیز به دلایل فنی مربوط به خودشان همکاری نکرده و مدعی است امکان جابه جایی وجود ندارد، که اگر این همکاری هر چه سریع‌تر انجام شود کمک بزرگی است تا این تخریب زودتر اجرایی شود.

وی تصریح کرد: همکاران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) طبق اطلاعاتی که به ما داده‌اند از تمام متخصصان تخریب در سطح کشور دعوت و جلساتی در تهران و منطقه برگزار کرده‌اند و به دنبال راه حلی هستند تا با کم ترین هزینه های جانبی بتوانند این کار را انجام دهند و به زودی این موضوع حل شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص شبهات مربوط به مسائل مالی حل نشده در این پروژه، اضافه کرد: با توجه به اینکه بودجه منطقه آزاد از سال قبل پیش بینی و تصویب شده و بابت این حادثه ردیف بودجه ای نداشت اما توانستیم از منابع دیگر موضوع مالی را تأمین کرده و ۲۰ درصد قرارداد را به پیمانکار طرح پرداخت کنیم.

وی خواستار ورود دادستان استان به موضوع به شکل جدی برای تسریع کار شد و گفت: باید جهت تأمین مسکن با کمک نماینده مالک ساختمان برای ساکنین اطراف برج و جابه جایی جعبه های مخابرات هرچه سریع تر همکاری های لازم انجام شود که هفته آینده جهت هماهنگی بین‌بخشی برای تسریع در تخریب ساختمان متروپل توسط شورای تأمین بعنوان مهم ترین مرجع تصمیمات حاکمیتی، جلسه ای نیز برگزارخواهد شد.

احتمال تغییر پیمانکار تخریب

این در حالی است که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به فاصله ۲۴ ساعت از اظهارات معاون خود از احتمال تغییر پیمانکار تخریب بقایای ساختمان متروپل خبر داده و دلیل آنرا عدم تخلیه برخی ساکنان اطراف ساختمان مذکور عنوان کرده است!

محمدرضا اسکندری در این‌باره گفته است: مطابق مصوبه شورای تأمین استان خوزستان قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء (ص) به‌ عنوان پیمانکار تخریب بقایای ساختمان متروپل آبادان تعیین شد. بنا بود شیوه آواربرداری و تخریب را طبق زمانبندی مشخص شده در مفاد قرارداد تعیین کند.

وی با اشاره به زمان‌بر شدن پروسه مذکور، تصریح کرد: معاونت فنی و امور زیربنایی این سازمان از ابتدای هفته جاری به قرارگاه سازندگی خاتم در این خصوص اخطار داد. طبق مفاد قرارداد منطقه آزاد اروند و قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء (ص)، ۲۰ درصد از اعتبار پیش‌بینی شده به قرارگاه پرداخت شد.

وی یکی از دلایل اعلام شده از سوی قرارگاه خاتم الأنبیاء (ص) برای عدم ایفای تعهدات مندرج در قرارداد را تخلیه نکردن ساکنین اطراف ساختمان متروپل اعلام و اضافه کرد: از آن جاییکه با حضور وزیر کشور و مصوبه شورای تامین استان خوزستان،‌کار تخریب به قرارگاه خاتم واگذار شده، قاعدتاً اگر بنا به تغییر پیمانکار باشد؛ باید شورای تأمین استان تشکیل شود.

اسکندری با اشاره به درخواست سازمان منطقه آزاد اروند برای تشکیل جلسه شورای تأمین استان خوزستان در هفته آینده، افزود: اگر قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء (ص) در هفته جاری عملیات را آغاز و مطابق زمان‌بندی پیش برود؛ کار را با این قرارگاه ادامه خواهیم داد در غیر این صورت تا هفته آینده این مسئله را تعیین تکلیف خواهیم کرد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)