اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

رسانه‌های ایتالیا اعلام کردند که دست کم ۴۰۰ پرواز داخلی و بین المللی در این کشور روز یکشنبه لغو شد چرا که کارکنان خطوط هوایی، خدمه کابین و خلبانان شاغل در شرکت‌های هواپیمایی ارزان قیمت اعتصاب چهار ساعته برگزار کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، رسانه‌های ایتالیا اعلام کردند که دست کم ۴۰۰ پرواز داخلی و بین المللی در این کشور روز یکشنبه لغو شد چرا که کارکنان خطوط هوایی، خدمه کابین و خلبانان شاغل در شرکت‌های هواپیمایی ارزان قیمت اعتصاب چهار ساعته برگزار کردند.

بنا بر گزارش‌ها، این اعتصاب شامل کارکنانی بود که برای خطوط هوایی رایان ایر Ryanair، وولوتی Volotea، ایزیجت easyJet و ایر مالتا Air Malta و همچنین شرکت استخدام مهماندار هواپیما موسوم به کرولینک CrewLink کار می‌کردند.

خطوط هوایی دولتی ایتا که تحت حمایت دولت ایتالیاست اعلام کرد که ۱۲۲ پرواز خود را لغو کرده است که ۴۰ درصد از ظرفیت روزانه این شرکت را تشکیل می دهد.

سرگردانی مسافران در فرودگاه پاریس با وجود لغو اعتصاباتاعلام ورشکستگی هواپیمایی اسکاندیناوی همزمان با اعتصاب خلبانان

بر اساس این گزارش، چندین اتحادیه کارگری نیز از کارکنان شرکت کنترل ترافیک هوایی ENAV خواستند به این اعتصاب بپیوندند.

در نتیجه این اعتصاب، ایزی جت پروازهای فرودگاه لینات میلان به برلین و رم-فیومیچینو به آمستردام را لغو کرد. رایان ایر گفت که به دلیل اعتصاب در شرکت ENAV مجبور به لغو برخی پروازها شده است.

این اعتصاب که انتظار می رود تا ۶۸۰۰۰ مسافر را تحت تأثیر قرار دهد، به دلیل اختلاف در مورد حقوق کارگران، شرایط کار و پرداخت حداقل دستمزد در این صنعت رخ داده است.

تأثیر این اعتراضات می‌توانست بدتر باشد، چرا که در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود که اعتصاب ۲۴ ساعت طول بکشد، اما مداخله کمیسیون ضمانت منجر به کاهش آن به چهار ساعت شد.

این اقدام جدیدترین اقدام در یک سری اعتصابات در ایتالیا است. دو اعتراض قبلی در ۸ ژوئن و ۲۵ ژوئن برگزار شده بود.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)