کاهش بی‌سابقه فروش خودروهای صفر در انگلیس طی 30 سال گذشته

داده‌های صنعت خودروی انگلیس نشان می‌دهد ثبت پلاک خودروهای جدید در بریتانیا طی ماه گذشته میلادی نزدیک به ۲۱ درصد کاهش یافته که طی ۳۰ سال گذشته پس از عملکرد این صنعت در دوران کرونا، ضعیف‌ترین‌ عملکرد بوده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، داده‌های صنعت خودروی انگلیس که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد ثبت پلاک خودروهای جدید در بریتانیا طی ماه گذشته میلادی نزدیک به ۲۱ درصد کاهش یافته است.

این رقم پس از کاهش فروش طی قرنطینه سال ۲۰۲۰، بدترین عملکرد صنعت خودروی انگلیس در ماه‌های مه طی سه دهه گذشته محسوب می‌شود چرا که ادامه مشکلات عرضه مانع فروش و تحویل خودروهای جدید با وجود تقاضای قوی شد.

انجمن سازندگان و بازرگانان وسایل نقلیه موتوری انگلیس (SMMT) اعلام کرد که فروش خودروهای جدید در بریتانیا طی ماه گذشته میلادی به ۱۲۴۳۹۴ دستگاه کاهش یافت.

ادامه تأثیر کمبود جهانی ریزتراشه‌ها بر بازار خودروی انگلیس در ۲۰۲۲ادامه بحران کمبود تراشه در صنعت خودروی انگلیس

این در حالی است که فروش خودروهای برقی دارای باتری نزدیک به ۱۸ درصد افزایش یافت و از هر ۸ خودروی جدیدی که به بازار مصرف در بریتانیا پیوست، یک خودرو برقی بوده است.

مایک هاوز، رئیس این انجمن گفت: در یک ماه چالش‌برانگیز دیگر برای بازار خودروهای جدید، این صنعت همچنان با ادامه کمبود جهانی قطعات مبارزه می‌کند و خودروی برقی دارای باتری نیز که فروش آن رو به رشد است یکی از معدود نقاط قوت بوده است.

انجمن سازندگان و بازرگانان وسایل نقلیه موتوری انگلیس ماه گذشته اعلام کرد که فروش خودروهای جدید بریتانیا در سال جاری احتمالاً کمتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد، خواهد بود زیرا فشار هزینه‌های زندگی در بریتانیا و تداوم کمبود تراشه بر بازار خودرو تأثیر می گذارد.

این انجمن در ادامه تأکید کرد که مجموع فروش بازار خودرو تقریباً ۹ درصد معادل ۶۲۷۲۴ دستگاه، تا این لحظه در سال جاری میلادی به دلیل مشکلات عرضه کاهش یافته است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)