اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

کاهش جریان گاز روسیه به اروپا مانع پر کردن ذخایر این قاره می‌شود

شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد برای دومین‌بار طی چند روز گذشته عرضه گاز از خط لوله نورد استریم ۱ را کاهش می‌دهد. این اقدام قیمت گاز در اروپا را بالاتر خواهد برد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، عرضه گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم ۱ بازهم در روز پنجشنبه کاهش یافت و مسکو اعلام کرد تاخیر بیشتر در تعمیر این خط لوله باعث توقف جریان گاز به اروپا می‌شود. به‌این‌ترتیب، تلاش اروپا برای پر کردن دوباره ذخایر گازی خود ناکام‌ می‌ماند.

کاهش عرضه گاز روسیه به اروپا در شرایطی اتفاق‌افتاده که سران آلمان، ایتالیا و فرانسه وارد اوکراین شده‌اند. اوکراین بر کمک‌های تسلیحاتی بیشتر جهت مقابله با حمله روسیه تاکید دارد و خواستار حمایت بیشتر برای پیوستن کیف به اتحادیه اروپا شده‌است.

شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد برای دومین‌بار طی چند روز گذشته عرضه گاز از خط لوله نورد استریم ۱ را کاهش می‌دهد. این خط لوله از بستر دریای بالتیک به آلمان می‌رسد. به‌این‌ترتیب عرضه گاز به اروپا تا ۴۰ درصد ظرفیت این خط لوله کاهش پیدا می‌کند.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد کاهش عرضه گاز به اروپا از این خط لوله عمدی نبوده و به مسائل فنی برمی‌گردد.

قیمت گاز در اروپا ۱۳ درصد افزایش یافتتلاش اوکراین برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز ال‌ان‌جی آمریکا

اما آلمان این بهانه روسیه را بی‌اساس دانسته و هدف این کشور را بالا بردن بیشتر قیمت گاز می‌داند. ایتالیا گفت مسکو از این مسئله برای اعمال فشارهای بیشتر سیاسی استفاده می‌کند.

شاخص قیمت گاز در اروپا ۳۰ درصد در بعدازظهر روز پنجشنبه افزایش یافت.

سفیر روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با رسانه‌های خبری گفت جریان گاز از این خط لوله به‌خاطر مشکلات مربوط به تعمیر توربین‌ها در کانادا کاملاً متوقف خواهد شد.

خط لوله نورد استریم ۱ ظرفیت پمپ سالیانه حدود ۵۵ میلیارد مترمکعب گاز را به اتحادیه اروپا دارد. این اتحادیه سال گذشته حدود ۱۴۰ میلیارد مترمکعب گاز از طریق خط لوله‌ها از روسیه وارد کرد.

آلمان مانند سایر کشورهای اروپایی در تلاش است ذخایر گاز خود را ۸۰ درصد تا ماه اکتبر و ۹۰ درصد تا نوامبر یعنی قبل‌از فرارسیدن زمستان پر کند. ذخایر این کشور در حال حاضر ۵۲ درصد پر هستند. اما کاهش جریان گاز از خط لوله نورد استریم ۱ این کار را برای کل کشورهای اروپایی سخت‌تر خواهد کرد.

اتحادیه اروپا قصد دارد کل ظرفیت ذخیره گاز این بلوک را تا ۸۰ درصد تا ماه نوامبر تکمیل کند.

انتهای پیام/۳۹

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)