اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

کرملین: روسیه باید به سرعت کسری 40 تا 45 درصدی واردات را جبران کند

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه طی اظهاراتی تاکید کرد که این کشور باید در یک دوره کوتاه مدت حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد کسری واردات خود را جبران کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از تاس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت: روسیه باید در یک دوره کوتاه مدت حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد کسری واردات خود را جبران کند.

سایت انگلیسی زبان سی‌ان‌ان به نقل از پسکوف نوشت: ما اکنون حتی احساس می کنیم… (اوضاع) کمی بهتر است.

وی ادامه داد: البته ما مشکلات خود را درک می کنیم، می دانیم که در مدت زمان بسیار کوتاهی باید کاهش قابل توجه بیش از ۴۰ تا ۴۵ درصدی واردات را جبران کنیم.

صادرات کود روسیه در ماه آوریل ۴۰ درصد کاهش یافتروسیه محصولات کشاورزی خود را فقط به "کشورهای دوست" صادر می‌کند

پسکوف در ادامه تاکید کرد که تحریم‌های اقتصادی «بی‌سابقه» اعمال شده توسط غرب علیه روسیه با هدف ایجاد «تأثیر حیاتی» صورت گرفته است، اما این اتفاق رخ نداد.

این مقام روسیه افزود: ما برای ساماندهی واردات باید جهت آن را ساماندهی کنیم و برای جبران جهت غربی با افزایش واردات از جهت شرقی اقدام می‌کنیم.

بر اساس این گزارش، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در تاریخ ۲۱ فوریه، حاکمیت جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را به رسمیت شناخت و در یک سخنرانی تلویزیونی در ۲۴ فوریه گفت که در پاسخ به درخواست سران جمهوری های دونباس، تصمیم به انجام یک عملیات نظامی ویژه در اوکراین گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال سرزمین های اوکراین ندارد، خاطرنشان کرد که این عملیات با هدف غیرنظامی کردن اوکراین صورت گرفته است.

پس از آن، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و برخی کشورهای دیگر اعلام کردند که تحریم های شدیدی را علیه افراد و شرکت‌های روسی اعمال می‌کنند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)