اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

کوکاکولا تولید خود را در روسیه به طور کامل متوقف می‌کند

شرکت آمریکایی کوکاکولا خروج رسمی خود را از بازار روسیه اعلام و تأکید کرد که اکنون در حال اتمام موجودی کالاهای خود در این کشور است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت آمریکایی کوکاکولا خروج رسمی خود را از بازار روسیه اعلام و تأکید کرد که اکنون در حال اتمام موجودی کالاهای خود در این کشور است.

این شرکت روز پنجشنبه در بیانیه‌ای نوشت: دیگر کوکاکولا یا سایر برندهای شرکت کوکاکولا در روسیه تولید یا فروش نخواهد داشت.

پیش از این، غول تولید کننده نوشابه‌های غیرالکلی ایالات متحده برنامه‌های خود را برای توقف تجارت در روسیه در ماه مارس اعلام کرده بود و به جنبش سایر برندهای غربی از جمله مک‌دونالدز برای خروج از روسیه در بحبوحه جنگ اوکراین و تحریم‌ها علیه مسکو پیوست.

زیان شرکت‌های خارجی در پی خروج از روسیه از ۵۹ میلیارد دلار عبور کردشرکت‌های غربی که قصد خروج از روسیه دارند مصادره می‌شوند

شرکت پپسی Pepsi، یکی دیگر از تولیدکنندگان نوشابه نیز برنامه خود را برای خروج از روسیه اعلام کرد و فروش نوشیدنی‌های پپسی-کولا، سِوِن‌آپ و میراندا را در روسیه به حالت تعلیق درآورد. این شرکت اولین برند آمریکایی بود که در سال ۱۹۷۴ در اتحاد جماهیر شوروی پا گرفت.

کوکاکولا در حال حاضر ۱۰ کارخانه در روسیه دارد که نوشابه های غیر الکلی از جمله Fanta، Sprite و Schweppes را به همراه برندهای محلی مانند Bonaqua، Dobry، Moya Semya و Rich Juice تولید می کند.

این شرکت آمریکایی هنوز مشخص نکرده است که آیا برندهای مستقر در روسیه این شرکت فروخته می شوند یا به کار خود خاتمه می دهند.

کوکاکولا در سال ۱۹۹۲ تولید خود را در روسیه آغاز کرد و طبق سایت رسمی آن ۷۰۰۰ نفر در این شرکت در روسیه مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)