اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

10 فروند هواپیمای فعال کشور &Quot;آب رفت&Quot;

درحالی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از فعال بودن ۱۶۰ فروند هواپیمای مسافری در کشور خبر داده بود که با گذشت بیش از یک هفته معاون هوانوردی این سازمان از فعال بودن ۱۵۰ فروند هواپیما در ناوگان هوایی کشور خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد محمدی‌بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ۲۱ خرداد امسال در نشست خبری پروازهای حج امسال با با تاکید بر این‌که در بحث ایمنی هواپیما یا صفر هستیم یا ۱۰۰، گفته بود: در زمان حاضر ۳۳۰ هواپیما داریم که ۱۶۰ هواپیما اجازه پرواز دارند.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که به چه دلیل این تعداد هواپیما اجازه پرواز دارند، افزود: از ۳۳۰ فروند ۱۶۰ فروند پرواز می‌کند و سایر هواپیماها به دلیل تعمیر و نگهداری و استاندارد زمین‌گیر هستند. مشکل بخش عمده‌ای از اینها موضوع موتور و قطعات است که باید تامین شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ورود هواپیماهای جدید به کشور در پاسخ به پرسشی درباره تعداد این هواپیماها و استفاده احتمالی آنها در پروازهای حج گفت: اجازه بدهید درباره جزئیات ورود هواپیماها توضیح ندهیم. ضمن این‌که در پروازهای حج امسال هم از هواپیماهای تازه‌ای که وارد کشور شده استفاده نخواهد شد.

محمدی‌بخش با بیان این‌که تعداد هواپیماهای کشور "آب نرفته است"، گفت: برای پشتیبانی از پروازهای حج سه شرکت داخلی قشم‌ایر، معراج و ایرتور اعلام آمادگی کرده‌اند.

هواپیماهایی که آب رفت

به گزارش تسنیم، با وجود تاکید رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بر آب نرفتن تعداد هواپیماهای کشور اما معاون هوانوردی وی در گفت‌وگویی از فعال بودن ۱۵۰ فروند هواپیمای ناوگان هوایی کشور خبر داده است،‌ یعنی ۱۰ فروند کمتر از آمار اعلام شده از سوی محمدی‌بخش.

حسن خوشخو در این ‌باره گفته است: عرضه صندلی‌ پروازی داخلی با تقاضا تناسب ندارد. برای کشوری با بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت، تنها ۱۵۰ فروند هواپیمای فعال در پروازهای داخلی و خارجی داریم.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)