اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‌که از ۳۳۰ هواپیمای کشور ۱۶۰ هواپیما اجازه پرواز دارند، گفت: در پروازهای حج امسال از هواپیماهای تازه وارد استفاده نمی‌شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد محمدی‌بخش در نشست خبری با تاکید بر این‌که در بحث ایمنی هواپیما یا صفر هستیم یا ۱۰۰، اظهار کرد: در زمان حاضر ۳۳۰ هواپیما داریم که ۱۶۰ هواپیما اجازه پرواز دارند.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی برای این‌که به چه دلیل این تعداد هواپیما اجازه پرواز دارند، افزود: از ۳۳۰ فروند ۱۶۰ فروند پرواز می‌کند و سایر هواپیماها به دلیل تعمیر و نگهداری و استاندارد زمین‌گیر هستند.

وی تصریح کرد: مشکل بخش عمده‌ای از اینها موضوع موتور و قطعات است که باید تامین شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ورود هواپیماهای جدید به کشور در پاسخ به پرسشی درباره تعداد این هواپیماها و استفاده احتمالی آنها در پروازهای حج گفت: اجازه بدهید درباره جزئیات ورود هواپیماها توضیح ندهیم. ضمن این‌که در پروازهای حج امسال هم از هواپیماهای تازه‌ای که وارد کشور شده استفاده نخواهد شد.

محمدی‌بخش همچنین با بیان این‌که تعداد هواپیماهای کشور آب نرفته است، گفت: برای پشتیبانی از پروازهای حج سه شرکت داخلی قشم‌ایر، معراج و ایرتور اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با بیان این‌که بر اساس توافق ۲ سال قبل ایران ایر و سازمان حج و زیارت هزینه بلیت دریافت می‌شود، افزود: هما به این توافق پایبند است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)