240 هزار تن شکر جدید در بازار توزیع می‌شود

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: ۱۰۰ هزار تن شکر جدید از محل ذخایر استراتژیک و ۱۴۰ هزار تن از محل تولید کشت بهاره در دست توزیع در بازار است.

– اخبار اقتصادی –

حجت براتعلی، مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: کالاهای اساسی مانند برنج، شکر بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی کشور مشمول ذخایر راهبری و احتیاطی هستند.

وی افزود: شکر ۵۰۰ هزار تن، روغن خام ۶۰۰ هزار تن و برنج نیز ۶۰۰ هزار تن ذخایر راهبردی این محصولات در شرایط عادی است که بر اساس شورای عالی امنیت ملی در شرایط ویژه حجم ذخایر افزایش می یابد.

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: از ابتدای سال، ۱۵۰ هزار تن شکر از این محل برای مصارف صنف و صنعت و خانوار توزیع شده است؛ ۱۰۰ هزار تن شکر دیگر نیز در دست توزیع است که در مجموع ۲۵۰ هزار تن شکر توسط شرکت بازرگانی دولتی توزیع شده است.

وی افزود: وضعیت تولید شکر در سال گذشته مناسب بود و به میزان یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن در داخل کشور تولید و وارد چرخه مصرف شد اکنون نیز تولید شکر کشت بهاره به میزان ۱۴۰ هزار تن وارد چرخه تولید کارخانه ها شده و به زودی وارد بازار می‌شود.

قیمت خرده‌ فروشی هر کیلو شکر فله ۲۰هزار تومان تعیین شد هند صادرات شکر را هم محدود می‌کند

وی تصریح کرد: نیاز بازار شکر از محل تولیدات داخلی و واردات تامین می شود و در مواقعی که مشکلاتی در جریان تامین و توزیع باشد دولت برای تنظیم بازار دخالت می کند.

براتعلی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم شکر بسته بندی مصارف خانوار ۲۲ هزار و ۹۵۰ تومان تعیین شده است و قیمت این محصول به صورت عمده درب کارخانه ۱۸ هزار تومان است که با در نظر گرفتن ۱ درصد مالیات بر ارزش افزوده ۱۸ هزار و ۱۸۰ تومان به فروش می‌رسد.

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: همچنین با اصلاح قیمت هر کیلوگرم شکر به ۱۸ هزار تومان، مزیت واردات برای این محصول ایجاد شده و کسری نیاز شکر توسط بخش خصوصی نیز وارد خواهد شد.

وی اظهار داشت: ثبت سفارش های جدید شکر توسط بخش خصوصی شروع شده است که از کشور هندوستان ۱۰ روزه به کشور میرسد، همچنین این محصول از آمریکای جنوبی نیز وارد می شود.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)