25 هزار نفر تسهیلات ارزان قیمت بخش کشاورزی دریافت کردند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ارائه تسهیلات ارزان قیمت به فعالین بخش کشاورزی ادامه دارد و تا به امروز به ۲۵ هزار نفر تسهیلات پرداخت شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در همایش نقش تشکل‌های بخش کشاورزی در گام انقلاب که به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: برای ۲۵ هزار نفر تسهیلات بانکی برای تامین سرمایه در گردش فعالین بخش دام و طیور اختصاص یافت؛ بعد از اصلاح یارانه نهاده‌های دامی تولیدکنندگان نیاز به سرمایه در گردش بیشتری دارند که از این طریق تامین می‌شود.

وی افزود: مهمترین مانع فعالین این بخش، در خصوص قانون چک است به طوریکه اگر بدهی بانکی داشته باشد به آنها تسهیلات داده نمی‌شود به همین منظور بر اساس هماهنگی به عمل آمده کسانی که بدهی بانکی نیز داشته باشند از هفته آینده می‌توانند تسهیلات بانکی دریافت کنند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: روز گذشته تنها ۸۰۰ تن مرغ مازاد مرغداران خریداری شد و این روند همچنان ادامه دارد.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: خرید قراردادی محصولات کشاورزی نیز در دستور کار است و ما امیدواریم که بتوانیم کلیه محصولات را به صورت قراردادی خریداری کنیم تا کشاورزان دغدغه‌ای برای محصولات خود نداشته باشند.

وی گفت: زمانی که در کمیسیون کشاورزی مجلس بودم تا به امروز یکی از مهمترین دغدغه‌هایمان توجه به بخش خصوصی و تشکل‌ها است معتقدم که می‌توانند مشکلات بخش تولید و مردم را رفع کنند.

وی ادامه داد: در مرحله سوم طرح مردمی سازی یارانه‌ها که به بخش تولید مرتبط است جلساتی با تشکل‌ها برگزار و دغدغه آنها شنیده شد و با قدرت پیگیر رفع مشکلات آنها هستیم.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: در این راستا ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شده است که با عاملیت بانک کشاورزی پرداخت می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در سال جاری تلاش می‌شود که در بخش تولید گندم بتوانیم گندم‌زارها را تحت پوشش کشاورزی قرار دهیم. بر این اساس از شرکت‌های بزرگ خواسته شده است که مشارکت داشته باشند تا تولیدکنندگان از ابتدا مشتری خود را بشناسند تا دغدغه‌ای برای نهاده‌های تولید نداشته باشند.

وی گفت: یکی از نگرانی‌هایی که درباره واگذاری امور به بخش خصوصی وجود دارد آن است که تشکل‌ها بیشتر از خود تولیدکننده حمایت می‌کنند اما ما معتقدیم که تولیدکننده تا نتواند نیاز مصرف‌کننده را تامین کند و تولید نباشد، عملا قیمت‌گذازی نیز معنایی ندارد و خود تولیدکننده قیمت را به نحوی تعیین می‌کند که مصرف‌کننده نیز برای خرید آن محصول راغب باشد.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: امیدواریم در گام دوم انقلاب با برجسته‌سازی نقش اتحادیه‌ها بخشی از امور را به فعالین بخش خصوصی واگذار کنیم.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)