70 روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه مجازی منتسب به خود از اتصال۷۰ روستا در اردیبهشت ماه امسال به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «در هفته پایانی اردیبهشت ماه، در سراسر ایران ۷۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات پیوستند که در مجموع آنها ۴۹۶۶ خانوار با بیش از ۱۷ هزار نفر جمعیت از ارتباطات پایدار و پرسرعت برخوردار شدند.»

وی افزود: «باید به عهدمان در اتصال تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات تا پایان امسال عمل کنیم. کار سختی است و نیاز به حمایت دولت و مجلس و مشارکت مردم داریم. انشالله پیش روستاییان عزیز روسفید خواهیم شد و این مسیر ادامه خواهد داشت.»

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ,

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین چندی پیش با بیان اینکه استفاده از ارتباطات و فناوری اطلاعات باید برای تسهیل زندگی مردم، حکمرانی مبتنی بر داده و توسعه اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد، بیان داشت که طبق اعلام دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات که عنوان کرده بودند حدود ۶۰ درصد از مردم دنیا به ارتباطات دسترسی دارند، با توجه به این موضوع در ایران حتی روستاهای ما هم اینترنت دارند و اکنون، ۸۶ درصد روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و پیش‌بینی‌ها بصورتی است که در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ کل روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)